top of page
Szukaj

W kasku! Dla czego?

Noszenie kasku na rowerze... sporo ludzi uważa to za niedorzeczny pomysł. Okropnym pomysłem jest zakładanie kasku na głowę dziecka! Pod spodem robi się gorąco! Będzie się pocić! To jest ciężkie! Bardziej zaawansowane argumenty pochodzą od dorosłych: To psuje mi fryzurę! To niewygodne! To jest brzydkie!

...ale najdziwniejszym argumentem jest:

„w kasku rowerzysta czuje się bezpieczniej, więc będzie jeździł bardziej agresywnie i spowoduje więcej niebezpiecznych sytuacji”

... artykuł kończy się słowami: „może to mieć wpływ na różne sytuacje, być może nawet na to, jak żołnierze podejmują strategiczne decyzje podczas noszenia kamizelek kuloodpornych .

Czy znasz lub znasz kogoś, kto kwestionuje noszenie kamizelki kuloodpornej NA WOJNIE?

Cóż, to jest problem, podobnie jak pod koniec lat 60., kiedy zamontowano pasy bezpieczeństwa w autach, ABS, poduszki powietrzne… Czy rozważałbyś wyłączenie poduszek powietrznych w swoim samochodzie? Prawdopodobnie nie.


Dlaczego więc twierdzę, że to wszystko nie jest wiarygodne? To całkiem proste, oceniłem ten model behawioralny za pomocą metody Eksperymentu Naturalnego. Moje dzieci cały czas noszą kaski, głównie po to, żeby nie zostawiać ich w miejscu, którego nie pamiętają. Drugą zaletą jest ochrona zarówno przed słońcem, jak i przed zimnem. Jeździmy latem i zimą w obu przypadkach warto mieć coś na głowie. Powrót do eksperymentu. Każdego roku jest ponad 30 000 000 sekund, a kask był używany przez 1 sekundę dwa razy. Jakie są szanse? jaka jest statystyka? Czy kask jest konieczny? Prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować kasku jest trzy razy mniejsze niż wygrana na loterii! i PIĘĆ RAZY mniej niż śmierć przez meteoryt! Czy znasz kogoś, kogo zabił meteoryt?


Cóż, znam kogoś, kto właśnie użył kasku dwa razy w odpowiednim momencie i dzięki tej rutynie nie widzieliśmy żadnego lekarza, nie polała się krew, nie było żadnych obrażeń. Mój synu, po prostu wstań i kontynuuj! Więc naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy bardziej cenią sobie 10-godzinną podróż przez SOR i kilka innych wizyt u lekarzy, szwy, krew, bandaże...


chcesz zobaczyć test zderzeniowy?..wszyscy używamy kasków firmy ABUS.

5 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


gradaf.home
Nov 21, 2023

Zdecydowanie za. Zrozumie ten, kto "przywalił" głową w coś twardego /niezależnie od wieku/.

Like
bottom of page