top of page
Szukaj

Rower, przyczepka Thule i dwa super rowery Woom!

małe dzieci mały problem, duże dzieci duzy problem


Tak, im większe, tym bardziej potrzebne są kreatywne rozwiązania. Problem jest oczywisty, dzieciaki chcą z tobą jeździć, ale mają wytrzymałość na milion mil, ale w tej chwili nie mają na to nastroju. Więc musisz mieć przyczepkę rowerową, proste. Ale dzieci chcą mieć prawdziwy rower i jeździć na rowerze z tobą na wycieczce. ZA KAŻDYM RAZEM !

Inne rozwiązania: holowanie roweru, np. follow me, lub inne. Tak, jasne, chciałbym zobaczyć, jak powiedzieć 3-letniemu dziecku, żeby NIE SPAŁO, kiedy ono akurat ma ochotę. Holowanie śpiącego dziecka ze wydaje się przerażające.

Tak więc przyczepka rowerowa była jedynym wygodnym rozwiązaniem dla mnie i dzieci. Wybraliśmy przyczepkę thule chariot 2, a dzieciaki jeżdżą na rowerach Woom 2 i 3. Przydaje się też do przewożenia zakupów czy dodatkowego bagażu.


Jak zamontować rower, jak nie ma dwóch rowerów na przyczepce?


Próbowałem wielu konfiguracji, warstw, lin, taśm, klipsów, haczyków wydrukowanych w 3D… wszystko na nic. Ale ostatnio spróbowałem, z wielkim sukcesem, świetnego mocowania do rowerów. Główną zasadą jest umieszczenie sztycy podsiodłowej dla dzieci na metalowym (aluminiowym) drążku przyczepki, a drążek kierowniczy musi ściśle przylegać i być przywiązany do drążka kierownicy przyczepki. Po kilku metrach okazało się, że potrzebna jest dodatkowa linka od rączki przyczepy do ramy przyczepy, aby zapobiec kołysaniu podczas hamowania. Wygląda to tak:


Ta konfiguracja sprawdziła się świetnie! Ma wiele zalet:

  • bardzo równomierny rozkład ciężaru roweru dziecięcego. Rowerek dziecięcy jest idealnie wyważony, cały ciężar trafia bezpośrednio na metalową ramę przyczepki, a następnie bezpośrednio na oś przyczepki. Idealnie równomiernie.

  • brak dodatkowego obciążenia na haku przyczepy.

  • prosty w montażu / wiązanie.

  • kierownica przyczepy trochę się uszkadza, ale wymiana gąbki na oryginalną Thule jest bardzo tania.

  • Ten zestaw działa z osłoną przeciwdeszczową.

  • przyczepa jest nieco dłuższa - o 16 cali.

  • Rower dziecięcy jest zabezpieczony, a cały zestaw jest bardzo sztywny.

  • Dodatkowa linka (zaznaczona na jednym ze zdjęć jako czerwono-żółta) sprawia, że całość jest bardzo stabilna.

  • Jazda i manewrowanie niewiele się zmieniły (dodatkowa waga jest zauważalna podczas jazdy pod górę).

  • w pełni dostępny bagażnik przyczepy.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W kasku! Dla czego?

Noszenie kasku na rowerze... sporo ludzi uważa to za niedorzeczny pomysł. Okropnym pomysłem jest zakładanie kasku na głowę dziecka! Pod spodem robi się gorąco! Będzie się pocić! To jest ciężkie! Bardz

Comments


bottom of page